Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Hakonechloa smukła All Gold
  • Hakonechloa smukła All Gold
  • Hakonechloa smukła All Gold
  • Hakonechloa smukła All Gold
  • Hakonechloa smukła All Gold
  • Hakonechloa smukła All Gold

Hakonechloa smukła All Gold

Hakonechloa macra 'All Gold'

  • 14,00 zł

  • Netto: 12,96 zł
  • Cena w punktach: 350
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Niska trawa ozdobna o kępiastym pokroju, tworząca kępy o wysokości ok. 60-70 m. Liście długie, szerokie, jasnożółte, wyglądem przypominają trochę liście bambusa, malowniczo przewieszają się i falują na wietrze, wprowadzając niezwykły, orientalny akcent do ogrodu. We wrześniu wytwarza kremowe, niepozorne kwiaty, skupione w luźne, wiechowate kwiatostany, jednak na tle żółtych liści nie są one wyraźnie widoczne i nie są istotne z dekoracyjnego punktu widzenia. Trawa ta rozmnaża się za pomocą krótkich podziemnych kłączy. Odmiana polecana do nasadzeń na rabatach z innymi bylinami, do nasadzeń kaskadowych, do nasadzeń kontrastowych w miejscach zacienionych, jako roślina okrywowa. Świetnie prezentuje się w połączeniu z innymi bylinami, takimi jak żurawki i funkie. Można również uprawiać w pojemniku.

Hakonechloa jest gatunkiem o przeciętnych wymaganiach uprawowych i może być uprawiana na terenie całego kraju. Najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych, na stanowisku półcienistym. Wykazuje dużą tolerancję na światło, może być sadzona również w miejscach zacienionych, jak i mocno nasłonecznionych (w takim przypadku warto wybrać miejsce o większej wilgotności powietrza, np. w pobliżu zbiorników wodnych, ponieważ latem przy silnym nasłonecznieniu i niedostatecznej wilgotności powietrza liście mogą ulegać poparzeniom). Trawa ta zimuje na terenie całej Polski, w rejonach o łagodniejszym klimacie nie wmyaga okrywania na zimę, w rejonach północno-wschodnich zaleca się okrycie na zimę (agrowłókniną, gałązkami drzew iglastych, słomą, stroiszem, itp.).

Nazwa łacińskaHakonechloa macra 'All Gold'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełżółte, złociste
Barwa kwiatówkremowe, beżowe
Kwitnieniewrzesień, październik
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, gliniasta, umiarkowanie wilgotna, tolerancyjny wobec pH
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie (liście opadające na zimę)
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, ogrody w stylu orientalnym, wrzosowiska, skalniaki, kompozycje naturalistyczne, jako roślina okrywowa, uprawa w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane