Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Ficinia sina Frosty Morning

Ficinia sina Frosty Morning

Ficinia truncata 'Frosty Morning'

  • 22,00 zł

  • Netto: 20,37 zł
  • Cena w punktach: 550
  • Zaloguj się, aby otrzymać 20 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-04-25.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Nowość!

Nowa, ozdobna bylina, tworząca niskie kępy o wysokości 15 cm oraz szerokości 20 cm. Ficinia rośnie naturalnie w Afryce, wyglądem przypomina trawę, jednak trawą nie jest. Wygląda bardzo nietuzinkowo za sprawą swoich ciemnozielonych liści z wyraźną, grubą, czystobiałą obwódką. Obwódka jest delikatnie postrzępiona, pofałdowana, "pergaminowa" - liście wyglądają, jakby były pokryte szronem przez cały czas. Liście są zimozielone, zachowują jednakowy wygląd przez cały rok.

Ficinia Frosty Morning jest byliną o niskich wymaganiach uprawowych. Może rosnąć na stanowisku słonecznym lub półcienistym, na podłożu przepuszczalnym, dobrze zdrenowanym. Nie lubi zbyt częstego podlewania i stojącej wody (w przypadku uprawy w donicy zaleca się wysypanie na dnie wartwy drenaży, np. kamyczki, keramzyt, piasek). Nie musi być nawożona. Może być z powodzeniem uprawiana w Polsce, jednak nie jest w pełni mrozoodporna - na zewnątrz wytrzymuje temperatury do -5 °C. Z tego względu zalecanym sposobem uprawy jest uprawa w donicy, którą na zimę chowamy do jasnego, nieogrzewanego pomieszczenia.

Nazwa łacińska Ficinia truncata 'Frosty Morning'
Pokrój bylina, kępiasty
Docelowa wysokość 15 cm
Tempo wzrostu roślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igieł ciemnozielone, srebrzyste, białe
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Mrozoodporność -5 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie nasadzenia rabatowe, obwódki, ogrody skalne, uprawa pojemnikowa

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej