Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Azalia wielkokwiatowa Csardas
Azalia wielkokwiatowa CsardasAzalia wielkokwiatowa CsardasAzalia wielkokwiatowa CsardasAzalia wielkokwiatowa Csardas

Azalia wielkokwiatowa Csardas

Rhododendron 'Csardas'

  • 24,00 zł

  • Netto: 22,22 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Azalia wielkokwiatowa Csardas
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew o sztywnych pędach i luźnym, rozłożystym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,8 m wysokości oraz 1,4 m szerokości. Liście soczysto-zielone, błyszczące, jesienią przebarwiają się na bordowo/żółto, a na zimę opadają. Kwiaty delikatnie pachnące, o średnicy 5-7 cm, pomarańczowe w pąku, po otwarciu żółte, z lekkim różowawym odcieniem, zebrane w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie niezawodnie i obficie w maju i czerwcu.

Azalie wielkokwiatowe preferują kwaśne i przepuszczalne podłoże – dobrze sprawdzi się mieszanka kwaśnego torfu lub ziemi kompostowanej, piasku oraz kory. Gubią liście na zimę, dlatego nie wysychają ani nie przemarzają zimą. Są całkowicie mrozoodporne w naszym klimacie i nie wymagają żadnego zabezpieczania na zimę. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Efektownie prezentują się posadzone zarówno pojedynczo, jak i w grupie, w towarzystwie innych roślin wrzosowatych – różaneczników, azalii, wrzosów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Csardas'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane