Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Azalia wielkokwiatowa Iya

Azalia wielkokwiatowa Iya

Rhododendron 'Iya'

  • 32,00 zł

  • Netto: 29,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 32 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
40-70 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Azalia wielkokwiatowa Iya
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Silnie rosnący krzew o sztywnych, wzniesionych pędach i zwartym, krzaczastym pokroju. Po 5 latach dorasta do około 1,1 m wysokości przy 60 cm szerokości. W maju i czerwcu wytwarza duże kwiaty, w pąku różowo-czerwone, po otwarciu żółte z lekko pomarańczowymi brzegami i pomarańczowymi cętkami na górnym płatku. Mają około 12 cm średnicy i pofalowane brzegi, skupione są po 8-12 sztuk w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Liście ciemnozielone, matowe, eliptyczne, o długości do 8 cm, jesienią zmieniają barwę na żółtą / brunatną, na zimę opadają. 

Efektownie prezentuje się posadzony zarówno pojedynczo, jak i w grupie, w towarzystwie innych roślin wrzosowatych – różaneczników, azalii, wrzosów.

Stanowisko i uprawa

Azalie wielkokwiatowe preferują kwaśne i przepuszczalne podłoże – dobrze sprawdzi się mieszanka kwaśnego torfu lub ziemi kompostowanej, piasku oraz kory. Gubią liście na zimę, dlatego nie wysychają ani nie przemarzają zimą. Są całkowicie mrozoodporne w naszym klimacie i nie wymagają żadnego zabezpieczania na zimę. Stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Iya'
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokość1,5 m
Docelowa szerokość1,1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówżółte, pomarańczowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-26 °C (strefa 5b wg. USDA)
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane