Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Żarnowiec Apricot Gem
  • Żarnowiec Apricot Gem
  • Żarnowiec Apricot Gem
  • Żarnowiec Apricot Gem
  • Żarnowiec Apricot Gem
  • Żarnowiec Apricot Gem

Żarnowiec Apricot Gem

Cytisus 'Apricot Gem'

  • 11,50 zł

  • Netto: 10,65 zł
  • Cena w punktach: 287
  • Zaloguj się, aby otrzymać 10 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Popularna w zachodniej Europie odmiana żarnowca (nazywanego również szczodrzeńcem) o efektownych, dwukolorowych kwiatach. Rośnie jako krzew o wyprostowanym pokroju i miotlastych pędach, osiąga około 1,5 m wysokości. Pędy rózgowate, liście zielone, drobne. Największą ozdobą krzewu są kwiaty wyrastające wzdłuż pędów. Są różnobarwne, w barwach o odcieniu żółtym, pomarańczowym, brązowym oraz czerwonym. Kwitnie obficie w maju i czerwcu.

Ciekawy, kontrastowy akcent w ogrodzie, polecany do ogrodów przydomowych, parków, oraz na skalniaki i wrzosowiska.

Żarnowiec (lub szczodrzeniec) to krzew występujący naturalnie w Europie południowej i środkowej. Z jego miotlastych pędów dawniej sporządzano miotły. Jest łatwy w uprawie – potrzebuje jedynie nasłonecznionego miejsca osłoniętego od mroźnych wiatrów. Podłoże powinno być lekkie, przepuszczalne, o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie pH. Dobrze znosi cięcie. Zaleca się przycięcie krzewu po kwitnieniu, celem pobudzenia niezdrewniałych pędów do krzewienia oraz polepszenia kwitnienia w roku następnym.

Nazwa łacińskaCytisus 'Apricot Gem'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówżółte, pomarańczowe, czerwone
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, jałowa, odczyn lekko kwaśny lub obojętny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, w grupach, rabaty, ogrody wrzosowiskowe

Napisz opinię

Produkty powiązane