Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Janowiec lidyjski
Janowiec lidyjskiJanowiec lidyjskiJanowiec lidyjskiJanowiec lidyjskiJanowiec lidyjskiJanowiec lidyjskiJanowiec lidyjskiJanowiec lidyjski

Janowiec lidyjski

Genista lydia

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AGenista
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Janowiec lidyjski
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niewielka roślina okrywowa pochodząca z Bałkanów. Płoży się po ziemi osiągająca wysokość około 30 cm, przy średnicy 1 m (roczne przyrosty około 15 cm). Liście niebiesko – zielone, eliptyczne, z ostrym wierzchołkiem. Pędy cienkie, nitkowate, opadające łukowato w dół. Kwiaty drobne, barwy intensywnie żółtej. Kwitnie bardzo obficie od maja do czerwca.

Roślina odporna na choroby, o niskich wymaganiach glebowych (gleba lekko kwaśna). Preferuje suche, słoneczne stanowiska.

Nazwa łacińskaGenista lydia
Pokrójpłożący
Docelowa szerokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj
Owocowaniesierpień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, sucha, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-18 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty

Napisz opinię

Produkty powiązane