Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Żarnowiec Boskoop Ruby
  • Żarnowiec Boskoop Ruby
  • Żarnowiec Boskoop Ruby
  • Żarnowiec Boskoop Ruby
  • Żarnowiec Boskoop Ruby
  • Żarnowiec Boskoop Ruby

Żarnowiec Boskoop Ruby

Cytisus 'Boskoop Ruby'

  • 11,50 zł

  • Netto: 10,65 zł
  • Cena w punktach: 287
  • Zaloguj się, aby otrzymać 10 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Krzew o kompaktowych rozmiarach i długich, miotlastych pędach. Osiąga około 2 m wysokości. Liście drobne jasnozielone. Kwiaty barwy rubinowoczerwonej z delikatnym, jasnoróżowym odcieniem w środku. Pojawiają się w kwietniu oraz w maju. Kwitnienie jest bardzo obfite.

Żarnowiec (lub szczodrzeniec) to krzew występujący naturalnie w Europie południowej i środkowej. Z jego miotlastych pędów dawniej sporządzano miotły. Jest łatwy w uprawie – potrzebuje jedynie nasłonecznionego miejsca osłoniętego od mroźnych wiatrów. Podłoże powinno być lekkie, przepuszczalne, o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie pH. Dobrze znosi cięcie. Zaleca się przycięcie krzewu po kwitnieniu, celem pobudzenia niezdrewniałych pędów do krzewienia oraz polepszenia kwitnienia w roku następnym.

Nazwa łacińskaCytisus 'Boskoop Ruby'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany, miotlasty
Docelowa wysokośćod 1 m do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełjasnozielone
Barwa kwiatówczerwone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, sucha lub umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny lub obojętny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, skalniaki, żywopłot, rabaty, w grupach
Termin kwitnieniakwiecień

Napisz opinię

Produkty powiązane