Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żarnowiec Hollandia
Żarnowiec HollandiaŻarnowiec HollandiaŻarnowiec HollandiaŻarnowiec Hollandia

Żarnowiec Hollandia

Cytisus 'Hollandia'

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACytisus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żarnowiec Hollandia
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Szybkorosnący krzew o pokroju miotlastym. Inna używana nazwa to szczodrzeniec. Dorasta do ok. 1,5 - 2 m wysokości. Pędy ciemnozielone o wąskich, lancetowatych liściach. Największa ozdobą krzewu są kwiaty koloru ciemnoróżowego z jaśniejszym środkiem. Kwitnie bardzo obficie na przełomie kwietnia i maja.

Preferuje gleby lekkie i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym lub zasadowym. Dzięki symbiozie z bakteriami brodawkowatymi świetnie sobie radzi z glebami uboższymi w składniki mineralne. Wymaga stanowisk słonecznych i osłoniętych od wiatru. Odmiana jest odporna na suszę i wysokie temperatury. Bardzo dobrze znosi cięcie, które najlepiej wykonać po kwitnieniu.

Żarnowiec świetnie sprawdzi się w ogrodach przydomowych, wrzosowiskach, w towarzystwie wyższych drzew i krzewów, a także na skalniakach. Dzięki swojej nietypowej formie jest zdecydowanie ciekawym elementem każdego ogrodu, będą jednocześnie rośliną bardzo łatwą w uprawie.

Nazwa łacińskaCytisus 'Hollandia'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówciemnoróżowe
Kwitnieniekwiecień, maj
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, jałowa, odczyn lekko kwaśny lub obojętny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność- 18 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, w grupach, rabaty, ogrody wrzosowiskowe

Napisz opinię

Produkty powiązane