Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Turzyca Morrowa Variegata
Turzyca Morrowa VariegataTurzyca Morrowa VariegataTurzyca Morrowa VariegataTurzyca Morrowa Variegata

Turzyca Morrowa Variegata

Carex morrowii 'Variegata'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACarex
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Turzyca Morrowa Variegata
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Trwała, długowieczna trawa o ciekawym, dekoracyjnym ulistnieniu. Dorasta do ok 40 cm wysokości, tworzy gęste i zwarte kępy, które nie rozchodzą się dzięki krótkim podziemnym rozłogom. Liście ciemnozielone o wąskich, białych brzegach, zachowują swoją barwę przez cały rok stanowiąc dekorację nawet w czasie zimy. W kwietniu pojawiają się beżowe kwiaty osadzone na żółtych pręcikach. Ładnie prezentuje się sadzona w grupach. Może być stosowana do zadarniania większych powierzchni pod drzewami. Dobrze się prezentuje na rabatach bylinowych lub sadzona wokół zbiorników wodnych. Zalecana gęstość sadzenia to 4-5 sztuk na 1 m2.

Turzyca Morrowa jest rośliną bagienną, dlatego dobrze rośnie na wilgotnym, lekko zacienionym, osłoniętym od wiatru stanowisku. Odpowiednie stanowisko zapewni roślinom dobre przezimowanie zwłaszcza, że turzyca Morrowa 'Variegata' jest wrażliwa na zimowe suche i mroźne wiatry, dlatego zaleca się lekkie okrycie zimą. Po zimie zaleca się delikatne przycięcie wszystkich liści.

 

Nazwa łacińskaCarex morrowii 'Variegata'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość20-50 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone z białym brzegiem, pstre, wielobarwne
Barwa kwiatówbeżowe
Kwitnieniekwiecień, maj
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-17 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, pojemniki, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane