Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Turzyca ceglasta Prairie Fire
Turzyca ceglasta Prairie FireTurzyca ceglasta Prairie FireTurzyca ceglasta Prairie FireTurzyca ceglasta Prairie FireTurzyca ceglasta Prairie FireTurzyca ceglasta Prairie Fire

Turzyca ceglasta Prairie Fire

Carex testacea 'Prairie Fire'

  • Dostępność: niedostępny
  • 12,00 zł

  • Netto: 11,11 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACarex
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Turzyca ceglasta Prairie Fire
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia trawa ozdobna pochodząca z Nowej Zelandii. Pokrój kępiasty, zwarty, dorasta do około 50 cm wysokości. Liście delikatnie przewieszające się, o ciekawej, intensywnej, pomarańczowo-rudej barwie, tworzące efekt "płomieni", poskręcane na końcu, atrakcyjne przez cały rok, zachowują swoją barwę przez całą zimę stanowiąc ładny kontrast na tle zimowego krajobrazu. Młode przyrosty są zielone, stopniowo przechodzą w pomarańczową barwę. Najlepiej trawa wygląda jesienią, wtedy jest najlepiej wybarwiona. Kwitnie latem.

Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych (na słońcu lepiej się wybarwia). Wymaga okrycia na zimę, szczególnie młode rośliny. Wiosną należy delikatne przyciąć wszystkie liście.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach (2-3 sztuki) w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne), w zestawieniu z innymi trawami ozdobnymi. Nadaje się również do uprawy w donicy. Gęstość sadzenia na 1 m2-3 sztuki.

Nazwa łacińskaCarex testacea 'Prairie Fire'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość0,5 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzielone, żółte, pomarańczowe, rdzawe
Kwitnienieczerwiec, lipiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-15°C
Zimozielonośćtak

Napisz opinię