Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Trawa pampasowa Junior
Trawa pampasowa JuniorTrawa pampasowa JuniorTrawa pampasowa Junior

Trawa pampasowa Junior

Cortaderia selloana 'Junior' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 84,00 zł

  • Netto: 77,78 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 84 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
7-litrowy
Wysokość
80-100 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACortaderia
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Trawa pampasowa Junior
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Kortaderia 'Junior' to karłowata trawa pampasowa, lepiej dostosowana do mniejszych przestrzeni ogrodowych. Dorasta do 90 cm, a z kwiatostanami do 130 cm. Liście ciemnozielone o ostrych brzegach. Bardzo efektowne, puszyste, kremowobiałe kwiatostany pojawiają się późnym latem, utrzymują się przez wiele tygodni i pozostają efektowną ozdobą także po zakończeniu okresu wegetacji. Jedną z cech kwitnienia jest to, że długość łodygi pomiędzy liśćmi a pióropuszem jest dość krótka, dzięki czemu podstawa każdego pióropusza znajduje się tuż na szczycie liści, tworząc zwartą, elegancką formę. Kwiatostany nadają się do suszenia.

Stanowisko i uprawa

Trawa pampasowa wymaga żyznego, przepuszczalnego podłoża. Starsze rośliny dobrze znoszą okresowe susze. Roślina preferuje stanowiska słoneczne. Trawa wymaga zabezpieczenia przed mrozem. Zimą należy związać wszystkie liście i owinąć agrowłókniną, a ziemię wokół korzeni obsypujemy grubą warstwą kory, liści lub słomy (grubość 10-15 cm) w promieniu 50 cm. Wiosną po ustąpieniu przymrozków zdejmujemy zabezpieczenia i przycinamy trawę na wysokość 20-30 cm. Innym sposobem zimowania jest uprawa w donicy, którą zimą przechowujemy w nieogrzewanym, jasnym pomieszczeniu (o temperaturze 0-5 °C).

Nazwa łacińskaCortaderia selloana 'Junior' PBR
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość90 cm (ok. 130 cm z kwiatostanami)
Docelowa szerokość70 cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówkremowo-białe, srebrzyste
Kwitnieniesierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże wilgotne, próchniczne, przepuszczalne odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-15 °C

Napisz opinię