Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Rozplenica japońska Red Head
  • Rozplenica japońska Red Head
  • Rozplenica japońska Red Head
  • Rozplenica japońska Red Head
  • Rozplenica japońska Red Head
  • Rozplenica japońska Red Head

Rozplenica japońska Red Head

Pennisetum alopecuroides 'Red Head'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Cena w punktach: 425
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Bardzo efektowna trawa ozdobna osiągająca ok. 50-60 cm wysokości (w trakcie kwitnienia osiąga ok. 100cm). Liście ciemnozielone, wąskie, lekko przewieszające się. Jesienią zmieniają barwę na żółtą, a następnie na beżową. Kwiatostany pojawiają się w drugiej połowie lata – od sierpnia aż do końca okresu wegetacyjnego. Kwiaty przybierają barwę czerwono-purpurową i ciemnieją w trakcie kwitnienia. Trawa kwitnie długo i efektownie.

Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych, osłoniętych od silnego wiatru. Piórkówka 'Red Head' jest mrozoodporna jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. 

Rozplenica ‘Red Head’ polecana  jest do ogrodów przydomowych, skalnych, orientalnych, a także na wrzosowiska i małe rabaty. Do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie sprawdza się w uprawie w pojemnikach do ozdoby tarasu, czy balkonu (należy wtedy zapewnić odpowiednią ilość wody i nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej). Nadaje się na kwiaty cięte i suche bukiety.

Nazwa łacińskaPennisetum alopecuroides 'Red Head'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość50 - 60cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone, jesienią żółto-pomarańczowe
Barwa kwiatówróżowe, czerwone, brunatne
Kwitnieniesierpień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24°C

Napisz opinię

Produkty powiązane