Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Rozplenica afrykańska
Rozplenica afrykańskaRozplenica afrykańskaRozplenica afrykańska

Rozplenica afrykańska

Pennisetum macrourum

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APennisetum
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Rozplenica afrykańska
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ciekawa trawa pochodząca z Afryki południowej o delikatnym pokroju i pięknych, wąskich, kremowych kwiatach. Kępa dorasta do ok. 1 m wysokości i ok. 60-80 cm szerokości. Wałeczkowate kwiaty pojawiają się od lipca do września i wyrastają ponad liście (wysokość kwitnącej rośliny może dochodzić nawet do 180 cm). Kwiatostan w miarę dojrzewania zmienia barwę z kremowego na słomkowy. Rozplenica afrykańska idealnie sprawdzi się w nasadzeniach naturalistycznych, ogrodach nowoczesnych i zacisznych miejscach w ogrodzie, na rabatach z trawami ozdobnymi i kwitnącymi bylinami.

Stanowisko i uprawa

Rozplenica afrykańska preferuje gleby lekkie, przepuszczalne, suche lub umiarkowanie wilgotne, o pH od lekko kwaśnego do lekko zasadowego. Źle znosi gleby ciężkie i wilgotne. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Nie jest w pełni odporna na mróz w naszym klimacie, dlatego powinna być sadzona w cieplejszych rejonach kraju. Przed zimą, gdy pędy zaczynają żółknąć i usychać należy związać je w snopek sznurkiem jutowym i owinąć agrowłókniną. Najlepiej zrobić to w suchy, słoneczny dzień, gdy trawa nie jest mokra. 

Nazwa łacińskaPennisetum macrourum
Pokrójkępiasty, wzniesiony
Docelowa wysokość120-140 cm
Docelowa szerokość60-80 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełszarozielone
Barwa kwiatówkremowe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże suche lub umiarkowanie wilgotne, lekkie, próchniczne, przepuszczalne, pH od lekko kwaśnego do lekko zasadowego
Gęstość sadzenia3-5 szt/m2
Zastosowanieogródki przydomowe, rabaty, skalniaki, roślina okrywowa, nasadzenia grupowe, kompozycje naturalistyczne, uprawa w pojemniku na balkonie lub tarasie

Napisz opinię

Produkty powiązane