Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Wiciokrzew Browna Dropmore Scarlet
Wiciokrzew Browna Dropmore ScarletWiciokrzew Browna Dropmore ScarletWiciokrzew Browna Dropmore ScarletWiciokrzew Browna Dropmore Scarlet

Wiciokrzew Browna Dropmore Scarlet

Lonicera ×brownii 'Dropmore Scarlet'

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
80-100 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ALonicera
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Wiciokrzew Browna Dropmore Scarlet
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ozdobne pnącze osiągające 3 m wysokości. Pędy owijają się wokół podpór. Liście jajowate, niebieskozielone. Roślina tworzy intensywnie czerwone kwiaty w kształcie rurek, pomarańczowe w środku. Wiciokrzew kwitnie obficie od czerwca do września. Kwiaty są atrakcyjne dla owadów. Po kwitnieniu zawiązują ozdobne, kuliste, pomarańczowoczerwone jagody. Odmiana uzyskała nagrodę AGM przyznawaną przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze RHS roślinom o nieprzeciętnych walorach ozdobnych.

Stanowisko i uprawa

Wiciokrzew preferuje stanowiska słoneczne. Wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych o odczynie obojętnym lub zasadowym. Wymaga miejsc zacisznych, osłoniętych od wiatru. Raz na kilka lat rośliny warto mocno przyciąć w celu ich odmłodzenia. Wiciokrzewy wymagają sadzenia przy podporach: kratkach, pergolach lub siatkach. Świetnie sprawdza się również jako roślina okrywowa.

Nazwa łacińskaLonicera ×brownii 'Dropmore Scarlet'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćdo 3 m
Kolor liści/igiełniebieskozielone
Barwa kwiatówczerwone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne o odczynie obojętnym lub zasadowym.
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieroślina okrywowa, pnącze na mury i pergole, ogrody przydomowe, parki
Termin kwitnieniaczerwiec - wrzesień

Napisz opinię

Produkty powiązane