Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Przywarka japońska Moonlight
Przywarka japońska MoonlightPrzywarka japońska MoonlightPrzywarka japońska Moonlight

Przywarka japońska Moonlight

Schizophragma hydrangeoides 'Moonlight'

  • 39,00 zł

  • Netto: 36,11 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 39 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
50-80 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASchizophragma
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Przywarka japońska Moonlight
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ciekawe pnącze z rodziny hortensjowatych. Tworzy piękne, białe kwiaty zebrane w duże i płaskie kwiatostany (średnicy do 20 cm). Kwitnie od czerwca do sierpnia. Duże, sercowate liście o srebrzysto-zielonym zabarwieniu są dodatkową ozdobą rośliny. Jesienią zmieniają barwę na żółtą. Przywarka dorasta do ok. 6 m wysokości. Pnącze wspina się przy pomocy korzeni czepnych. 

Dużą zaletą przywarki japońskiej jest fakt, że może rosnąć na stanowisku zacienionym. Warto ją zatem posadzić wszędzie tam, gdzie pozostałe rośliny nie chcą rosnąć ze względu na brak słońca (idealna na wystawę północną). Roślina preferuje podłoża lekkie i próchnicze. Najlepiej rośnie na podłożu wilgotnym o odczynie lekko kwaśnym lub zbliżonym do obojętnego. 

Jeśli chcemy, aby roślina urosła w górę, trzeba posadzić ją blisko powierzchni, po których może się wspinać (płoty, altany, mury, drzewa). Z powodzeniem może być również wykorzystana jako roślina okrywowa.

Nazwa łacińskaSchizophragma hydrangeoides 'Moonlight'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokość6 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, roślina okrywowa

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej