Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Pieris Red Mill
Pieris Red MillPieris Red MillPieris Red MillPieris Red Mill

Pieris Red Mill

Pieris japonica 'Red Mill'

  • 28,00 zł

  • Netto: 25,93 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 28 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
30-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APieris
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Pieris Red Mill
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony krzew o krzaczastym, rozłożystym pokroju. W wieku 10 lat dorasta do około 1,5 m wysokości. Jego liście stanowią największą ozdobę - ciemnozielone i błyszczące, z wiosennymi przyrostami o barwie intensywnie czerwonej. W kwietniu dodatkową dekoracją są drobne, dzwonkowate kwiaty barwy białej, skupione w wiechowate kwiatostany na szczytach pędów.

Dobrze wygląda posadzony w małych ogrodach przydomowych, na wrzosowisku, w towarzystwie azalii, różaneczników i innych roślin wrzosowatych. Nadaje się również do uprawy w donicach i pojemnikach.

Stanowisko i uprawa

Preferuje stanowiska zacienione lub lekko zacienione. Jest odporny na mróz, ale nie lubi stanowisk otwartych, narażonych na silne podmuchy zimowego wiatru, dlatego powinien być sadzony na stanowiskach zacisznych. Podłoże powinno być kwaśne (tak jak w przypadku różaneczników i azalii), umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne i próchniczne. Młode rośliny powinno się zabezpieczyć na zimę poprzez okrycie np. agrowłókniną. Teren wokół rośliny warto wyściółkować korą, która ograniczy parowanie wody i dodatkowo osłoni system korzeniowy zimą.

Nazwa łacińskaPieris japonica 'Red Mill'
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokość1,5 m
Docelowa szerokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone, czerwone, purpurowe
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniekwiecień, maj
Stanowiskopółcieniste lub zacienione, osłonięte od wiatru
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, wrzosowiska, ogrody skalne, pojemniki

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty