Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Lobelia lśniąca Queen Victoria

Lobelia fulgens 'Queen Victoria'


  • 14,00 zł

  • Netto: 12,96 zł
  • Cena w punktach: 350
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Lobelie to gatunek bardzo popularny w Europie i uprawiany od setek lat. Odmiana 'Queen Victoria' jest szczególnie popularna w krajach rzymskokatolickich, gdzie zdobyła potoczną nazwę "kwiat kardynała" z powodu podobieństwa barwy kwiatów do barw kardynalskich. Jest to ozdobna bylina należąca do rodziny dzwonkowatych (Campanulaceae), o pokroju kępiastym, dorastająca do 80-120 cm wysokości i 60 cm szerokości. Jest ozdobna zarówno z kwiatów, jak i z liści, dlatego wygląda efektownie przez cały sezon wegetacyjny. Liście lancetowate, barwy czerwono-fioletowej. Kwiaty czerwone, zebrane w kłosowate, strzeliste kwiatostany, miododajne (przyciągają pszczoły, motyle i inne owady). Kwitnienie rozpoczyna się w lipcu i trwa aż do jesieni. Odmiana wyróżniona w 1993 roku nagrodą Award of Garden Merit przez RHS (Royal Horticultural Society).

Lobelia preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione (im więcej słońca, tym lepiej wybarwione kwiaty). Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna. Jest wrażliwa na przesuszenie bryły korzeniowej, dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wilgotność podłoża. Zaleca się nawożenie nawozami organicznymi lub mineralnymi ze zwiększoną zawartością potasu i fosforu. Sadzimy wiosną lub wczesną jesienią, pomijając okres największych letnich upałów. Zimą należy sadzonkę okryć agrowłókniną lub innym materiałem (np. słomą, gałązkami roślin iglastych). Po kwitnieniu warto przyciąć wszystkie pędy.

Odmiana polecana głównie do nasadzeń rabatowych, do ogrodów w stylu rustykalnym lub angielskim, w towarzystwie traw oraz innych bylin. Stanowi wspaniały element kontrastowy i z pewnością ożywi każdy ogród.

Nazwa łacińska Lobelia fulgens 'Queen Victoria'
Pokrój bylina, kępiasty
Docelowa wysokość od 0,8 do 1,2 m
Docelowa szerokość 60 cm
Tempo wzrostu szybko rosnący
Kolor liści/igieł bordowe, czerwono-fioletowe
Barwa kwiatów czerwone
Kwitnienie lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, gliniaste, odczyn lekko kwaśny lub neutralny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność -15 °C
Zimozieloność nie
Informacje dodatkowe roślina miododajna

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej