Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Lobelia lśniąca Queen Victoria
 • Lobelia lśniąca Queen Victoria
 • Lobelia lśniąca Queen Victoria
 • Lobelia lśniąca Queen Victoria
 • Lobelia lśniąca Queen Victoria
 • Lobelia lśniąca Queen Victoria
 • Lobelia lśniąca Queen Victoria
 • Lobelia lśniąca Queen Victoria

Lobelia lśniąca Queen Victoria

Lobelia fulgens 'Queen Victoria'

 • 17,00 zł

 • Netto: 15,74 zł
 • Cena w punktach: 399
 • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Lobelie to gatunek bardzo popularny w Europie i uprawiany od setek lat. Odmiana 'Queen Victoria' jest szczególnie popularna w krajach rzymskokatolickich, gdzie zdobyła potoczną nazwę "kwiat kardynała" z powodu podobieństwa barwy kwiatów do barw kardynalskich. Jest to ozdobna bylina należąca do rodziny dzwonkowatych (Campanulaceae), o pokroju kępiastym, dorastająca do 80-120 cm wysokości i 60 cm szerokości. Jest ozdobna zarówno z kwiatów, jak i z liści, dlatego wygląda efektownie przez cały sezon wegetacyjny. Liście lancetowate, barwy czerwono-fioletowej. Kwiaty czerwone, zebrane w kłosowate, strzeliste kwiatostany, miododajne (przyciągają pszczoły, motyle i inne owady). Kwitnienie rozpoczyna się w lipcu i trwa aż do jesieni. Odmiana wyróżniona w 1993 roku nagrodą Award of Garden Merit przez RHS (Royal Horticultural Society).

Lobelia preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione (im więcej słońca, tym lepiej wybarwione kwiaty). Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna. Jest wrażliwa na przesuszenie bryły korzeniowej, dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wilgotność podłoża. Zaleca się nawożenie nawozami organicznymi lub mineralnymi ze zwiększoną zawartością potasu i fosforu. Sadzimy wiosną lub wczesną jesienią, pomijając okres największych letnich upałów. Zimą należy sadzonkę okryć agrowłókniną lub innym materiałem (np. słomą, gałązkami roślin iglastych). Po kwitnieniu warto przyciąć wszystkie pędy.

Odmiana polecana głównie do nasadzeń rabatowych, do ogrodów w stylu rustykalnym lub angielskim, w towarzystwie traw oraz innych bylin. Stanowi wspaniały element kontrastowy i z pewnością ożywi każdy ogród.

Nazwa łacińskaLobelia fulgens 'Queen Victoria'
Pokrójbylina, kępiasty
Docelowa wysokośćod 0,8 do 1,2 m
Docelowa szerokość60 cm
Tempo wzrostuszybko rosnący
Kolor liści/igiełbordowe, czerwono-fioletowe
Barwa kwiatówczerwone
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gliniaste, odczyn lekko kwaśny lub neutralny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-15 °C
Zimozielonośćnie
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię

Produkty powiązane