Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon Shirasawy Aureum
Klon Shirasawy Aureum

Klon Shirasawy Aureum

Acer shirasawanum 'Aureum'

  • 160,00 zł

  • Netto: 148,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 160 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
40-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon Shirasawy Aureum
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niezwykle efektowny krzew lub niewielkie drzewko o wachlarzowatych liściach. Rośnie powoli, dorasta do 3-4 m wysokości i do podobnej szerokości. Liście w kształcie wachlarzy, w trakcie sezonu zmieniają barwę od żółtej, po pomarańczową, aż do czerwonej jesienią. Dodatkową ozdobą są pojawiające się w maju białe kwiaty, z których pod koniec lata powstają charakterystyczne, czerwone owoce.

Stanowisko i uprawa

Powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, odpowiednio wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłoniętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Zimą roślinę należy osłonić agrowłókniną lub innym materiałem przepuszczalnym, bądź też schować do nieogrzewanego pomieszczenia (w przypadku uprawy w donicy).

Nazwa łacińskaAcer shirasawanum 'Aureum'
Pokrójkrzewiasty rozłożysty, przewisający
Docelowa wysokość3 m
Docelowa szerokość3 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełżółto-zielone, jesienią pomarańczowo-czerwone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste, osłonięte od wiatru
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne lub wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny do obojętnego
Mrozoodporność-20 °C (strefa 6 wg. USDA)
Zimozielonośćnie, liście opadają na zimę
Zastosowaniesoliter w eksponowanym miejscu, ogrody w stylu japońskim, skalniaki, w pobliżu zbiorników wodnych, kompozycje naturalistyczne, zestawienia kolorystyczne

Napisz opinię

Produkty powiązane