Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Manyo-no-sato
Klon palmowy Manyo-no-satoKlon palmowy Manyo-no-satoKlon palmowy Manyo-no-satoKlon palmowy Manyo-no-sato

Klon palmowy Manyo-no-sato

Acer palmatum 'Manyo-no-sato'

  • 140,00 zł

  • Netto: 129,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 140 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
40-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Manyo-no-sato
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

"Manyo no sato" to odmiana japońskiego klonu, który został wprowadzony w Japonii w 1993 roku. W języku japońskim nazwa oznacza "wioskę 10 000 liści". Urzeka wielokolorowymi liśćmi o bardzo nieregularnym kształcie. Rośnie jako duży krzew lub niewielkie drzewko, osiągając w wieku 10 lat około 2,5 m wysokości i 1,8 m szerokości. Wczesną wiosną wypuszcza ciemnofioletowo-czerwone liście, które stopniowo blakną, zmieniając w trakcie sezonu kolor do fioletowo-czerwonego, a następnie do zielonego latem. Jesienią efektowny spektakl barw rozpoczyna się na nowo, gdy liście zmieniają kolor na jaskrawo-pomarańczowy i czerwony.

Będzie pięknie prezentować się jako soliter na lekko zacienionym trawniku lub na wrzosowisku w towarzystwie azalii, pierisów, różaneczników, hortensji i wrzosów. Można go również wykorzystać do stworzenia wspaniałego bonsai w płaskiej doniczce. Teren wokół klonu warto obsadzić cieniolubnymi roślinami cebulowymi i bylinami, np. funkiami, ciemiernikami, epimedium, itp.

Stanowisko i uprawa

Klon palmowy powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, odpowiednio wilgotnej, na stanowiskach częściowo zacienionych, osłoniętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Zasychające końcówki liści mogą być spowodowane zbyt małą wilgotnością gleby lub zbyt długą ekspozycją na słońce. Młode rośliny wymagają zimowego okrycia w kilku pierwszych latach uprawy.

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Manyo-no-sato'
Pokrójnieregularny, krzaczasty
Docelowa wysokość2,5 m
Docelowa szerokość1,8 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełwielobarwne, czekoladowe, fioletowo-brązowe, limonkowo-zielone, jasnozielone, żółtozielone, fioletowo-pomarańczowe jesienią
Kwitnieniekwiecień, maj
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-22 °C (strefa 6 wg. USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane