Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Emerald Lace XXL 160cm
Klon palmowy Emerald Lace XXL 160cmKlon palmowy Emerald Lace XXL 160cmKlon palmowy Emerald Lace XXL 160cmKlon palmowy Emerald Lace XXL 160cm

Klon palmowy Emerald Lace XXL 160cm

Acer palmatum 'Emerald Lace'

  • Dostępność: niedostępny
  • 1 250,00 zł

  • Netto: 1 157,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 1400 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
9 lat
Pojemnik
25-litrowy
Szerokość
160 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Emerald Lace XXL 160cm
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Szybko rosnący klon osiągający po 10 latach wysokość ok. 1,8 m. Docelowo dorasta do około 3 m wysokości i podobnej szerokości. Liście klapowane, mocno powcinane, w kolorze zielonym. Jesienią pięknie przebarwia się na pomarańczowo-czerwony kolor. Klon ten świetnie odnajdzie się w roli solitera, ze względu na swoje niesamowite, jesienne walory kolorystyczne. Ze względu na swoje rozmiary potrzebuje dużo miejsca, ale można go sadzić również w towarzystwie innych mniejszych roślin.

Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego, osłoniętego od silnego wiatru. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, wilgotne, o lekko kwaśnym odczynie. Roślinie posadzonej w pełnym słońcu należy zapewnić odpowiednią wilgotność podłoża, aby uniknąć przesychania liści. Młode krzewy należy okrywać na zimę.

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Emerald Lace'
Pokrójwzniesiony, przewieszający, nieregularny
Docelowa wysokość2-3 m
Docelowa szerokość2-3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone, jesienią czerwone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię