Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Shirazz Variegated 150cm
Klon palmowy Shirazz Variegated 150cm

Klon palmowy Shirazz Variegated 150cm

Acer palmatum 'Shirazz Variegated'

  • 430,00 zł

  • Netto: 398,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 430 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
6 lat
Pojemnik
10-litrowy
Wysokość
150 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Shirazz Variegated 150cm
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niezwykle efektowny krzew lub niewielkie drzewko delikatnych, pierzastych liściach. Rośnie średnio szybko, w wieku 10 lat osiąga około 3 m wysokości przy szerokości 2 m. Liście postrzępione, głęboko powcinane, o egzotycznym wyglądzie. Wiosną w kolorze jaskrawoczerwonym lub jasnoróżowym z domieszką oliwkowej zieleni. Późną wiosną i wczesnym latem zmieniają barwę na kremowo-zieloną, ale wciąż z dużą domieszką różu. Kolorystyka jesienna waha się od czerwonego do pomarańczowego.

Stanowisko i uprawa

Powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, odpowiednio wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłoniętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Zimą roślinę należy osłonić agrowłókniną lub innym materiałem przepuszczalnym, bądź też schować do nieogrzewanego pomieszczenia (w przypadku uprawy w donicy).

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Shirazz Variegated'
Pokrójkrzewiasty rozłożysty, przewisający
Docelowa wysokość3 m
Docelowa szerokość2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełjaskrawoczerwone, wiśniowe, jasnoróżowe, oliwkowo-zielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste, osłonięte od wiatru
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne lub wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny do obojętnego
Mrozoodporność-20 °C (strefa 6 wg. USDA)
Zimozielonośćnie, liście opadają na zimę
Zastosowaniesoliter w eksponowanym miejscu, ogrody w stylu japońskim, skalniaki, w pobliżu zbiorników wodnych, kompozycje naturalistyczne, zestawienia kolorystyczne

Napisz opinię

Produkty powiązane