Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Garnet
Klon palmowy GarnetKlon palmowy GarnetKlon palmowy GarnetKlon palmowy GarnetKlon palmowy Garnet

Klon palmowy Garnet

Acer palmatum 'Garnet'

  • 149,00 zł

  • Netto: 137,96 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 149 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
60-70 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Garnet
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew lub drzewo dorastające po kilkudziesięciu latach do ok. 4-5 metrów wysokości. Zazwyczaj po okresie 10-15 latach roślina osiąga 0,8 - 1 m wysokości. Liście purpurowo-czerwone, mocno powcinane o postrzępionych brzegach, bardzo dekoracyjne. Klony palmowe są główną ozdobą ogrodów w stylu japońskim, ciekawe połączenie tworzą też z ozdobnymi trawami. Nadają się do uprawy w pojemniku, na tarasy lub balkony.

Stanowisko i uprawa

Powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, odpowiednio wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych, osłoniętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Młode egzemplarze należy osłonić agrowłókniną lub innym materiałem przepuszczalnym, bądź też schować do nieogrzewanego pomieszczenia (w przypadku uprawy w donicy).

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Garnet'
Docelowa wysokość4-5 m
Docelowa szerokośćdo 3 m
Tempo wzrosturoślina szybkorosnąca
Kolor liści/igiełczerwone, purpurowe
Kwitnieniekwiecień
Owocowaniesierpień
Owoceczerwone skrzydlaki
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, przepuszczalne, wilgotne, pH lekko kwaśne do obojętnego
Mrozoodporność-17 °C
Zimozielonośćnie, gubi liście na zimę
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody w stylu orientalnym, nasadzenia w pobliżu zbiorników wodnych, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane