Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Katalpa Surmia Nana kulista szczepiona NA PNIU 180cm
Katalpa Surmia Nana kulista szczepiona NA PNIU 180cmKatalpa Surmia Nana kulista szczepiona NA PNIU 180cmKatalpa Surmia Nana kulista szczepiona NA PNIU 180cmKatalpa Surmia Nana kulista szczepiona NA PNIU 180cmKatalpa Surmia Nana kulista szczepiona NA PNIU 180cm

Katalpa Surmia Nana kulista szczepiona NA PNIU 180cm

Catalpa bignonioides 'Nana'

  • 215,00 zł

  • Netto: 199,07 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 215 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
7-litrowy
Wysokość
180 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACatalpa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Katalpa Surmia Nana kulista szczepiona NA PNIU 180cm
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wysokość całkowita rośliny (z koroną, bez doniczki) to 180 cm, miejsce szczepienia jest na wysokości ok. 160 cm.

Surmia bignoniowa 'Nana', popularnie nazywana katalpą, to niewielkie, wolnorosnące drzewo o zwartej, kulistej koronie i egzotycznym wyglądzie. Korona może się rozrastać nawet do 3-4 m średnicy, jednak w razie potrzeby można zmniejszyć jej wymiary poprzez coroczne przycinanie. Jej główną ozdobą są duże, zielone, sercowate liście, o długości dochodzącej do 25 cm. Nie wytwarza kwiatów. Odmiana polecana do sadzenia w parkach, na terenach miejskich, do tworzenia szpalerów wzdłuż ogrodzenia, a także jako soliter w eksponowanym miejscu w ogrodzie.

Stanowisko i uprawa

Katalpa powinna być sadzona na stanowiskach słonecznych i ciepłych, osłoniętych od silnego wiatru. Lubi gleby żyzne, przepuszczalne i wilgotne, ale nie podmokłe. Nie toleruje gleb ciężkich, gliniastych. Odczyn pH gleby od lekko kwaśnego do zasadowego. Dobrze znosi zarówno okresowe susze, jak i długie okresy opadów deszczu. Jest to gatunek wywodzący się z klimatu umiarkowanego ciepłego, ale dobrze toleruje zarówno mroźne zimy, jak i gorące lata. Młode rośliny w pierwszych latach po posadzeniu warto zabezpieczyć na zimę, poprzez okrycie agrowłókniną i wyściółkowanie terenu wokół korzeni grubszą warstwą kory, słomy, gałązek drzew iglastych, itp. Nawożenie przeprowadzamy wiosną lub latem, stosują wieloskładnikowy nawóz mineralny NPK lub nawozy organiczne (kompost, obornik). Jesienią opcjonalnie można zastosować nawóz jesienny - bez azotu, bogaty w potas i magnez.

Surmia bignoniowa bardzo dobrze znosi przycinanie i powinna być przycinana każdego roku. Przycinanie pomaga utrzymać ładny, zwarty pokrój, przycięte pędy szybko odrastają. Przycinanie wystarczy wykonać raz w roku - na wiosnę, po ustąpieniu przymrozków. Usuwamy wszystkie chore lub zmarznięte pędy, a resztę skracamy do pożądanej długości.

Nazwa łacińskaCatalpa bignonioides 'Nana'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokość3-4 m
Docelowa szerokość1-2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, pH od lekko kwaśnego do zasadowego
Mrozoodporność-22 °C (strefa 6A wg. USDA)
Zastosowanieparki skwery, zieleń miejska, szpaler wzdłuż ogrodzenia, soliter w eksponowanym miejscu

Napisz opinię

Produkty powiązane