Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Sumi-shidare na pniu 100cm

Klon palmowy Sumi-shidare na pniu 100cm

Acer palmatum 'Sumi-shidare'

  • 250,00 zł

  • Netto: 231,48 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 250 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
100-120 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Sumi-shidare na pniu 100cm
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niezwykle efektowny krzew lub niewielkie drzewko o intensywnej barwie liści. Wzrost umiarkowanie silny, 10-letnie egzemplarze dorastają do 2 m wysokości i około 3 m szerokości. Główną ozdobą krzewu są charakterystyczne, głęboko powcinane liście, o zmiennej barwie w zależności od poru roku. Wiosną młode liście są purpurowe, natomiast jesienią znów pięknie przebarwiają się na intensywną czerwień. Intensywność wybarwienia w dużej mierze zależy od stopnia nasłonecznienia. Liście na zimę opadają. Klony palmowe są główną ozdobą ogrodów w stylu japońskim, ciekawe połączenie tworzą z ozdobnymi trawami. Wartościowa odmiana do tworzenia kontrastowych zestawień kolorystycznych. Można ją również uprawiać w donicy na tarasie lub balkonie.

Stanowisko i uprawa

Powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłoniętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Na zimę młode egzemplarze należy osłonić agrowłókniną lub innym materiałem przepuszczalnym, bądź też schować do nieogrzewanego pomieszczenia (w przypadku uprawy w donicy).

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Sumi-shidare'
Docelowa wysokośćdo 2 m
Docelowa szerokośćdo 3 m
Tempo wzrostuumiarkowanie silne
Kolor liści/igiełpurpurowe, jesienią jaskrawoczerwone
Kwitnieniemaj
Owocowaniesierpień
Owoceczerwone skrzydlaki
Stanowiskosłoneczne, półcieniste, osłonięte od wiatru
Wymagania glebowepodłoże żyzne , przepuszczalne, wilgotne, pH lekko kwaśne do obojętnego
Mrozoodporność-17 °C
Zimozielonośćnie, gubi liście na zimę
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody w stylu orientalnym, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane