Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Geisha Gone Wild na pniu 130cm
Klon palmowy Geisha Gone Wild na pniu 130cmKlon palmowy Geisha Gone Wild na pniu 130cmKlon palmowy Geisha Gone Wild na pniu 130cmKlon palmowy Geisha Gone Wild na pniu 130cm

Klon palmowy Geisha Gone Wild na pniu 130cm

Acer palmatum 'Geisha Gone Wild'

  • 245,00 zł

  • Netto: 226,85 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 245 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
120-140 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Geisha Gone Wild na pniu 130cm
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niezwykle efektowny krzew lub niewielkie drzewko o bardzo ciekawym, rzadko spotykanym ubarwieniu liści. Jedna z najnowszych odmian uzyskana z odmiany 'Geisha' w stanie Oregon w USA, bardzo podobna do odmiany 'Shirazz'. Wzrost umiarkowanie silny, 10-letnie egzemplarze dorastają do 2 m wysokości i około 3 m szerokości. Główną ozdobą krzewu są charakterystyczne, głęboko powcinane liście, o zmiennej barwie w zależności od poru roku. Wiosną młode liście są intensywnie jaskraworóżowe z coraz większą domieszką purpury. Latem stopniowo zielenieją stając się kremowo-zielone. Jesienią znów pięknie przebarwiają się, tym razem na kolor purpurowy, fioletowy i pomarańczowy, tworząc tym samym niesamowity spektakl barw na przestrzeni całego roku. Intensywność wybarwienia w dużej mierze zależy od stopnia nasłonecznienia. Liście na zimę opadają. Klony palmowe są główną ozdobą ogrodów w stylu japońskim, ciekawe połączenie tworzą z ozdobnymi trawami. Wartościowa odmiana do tworzenia kontrastowych zestawień kolorystycznych. Można ją również uprawiać w donicy na tarasie lub balkonie.

Stanowisko i uprawa

Powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłonętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Na zimę młode egzemplarze należy osłonić agrowłókniną lub innym materiałem przepuszczalnym, bądź też schować do nieogrzewanego pomieszczenia (w przypadku uprawy w donicy).

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Geisha Gone Wild'
Docelowa wysokośćdo 2 m
Docelowa szerokośćdo 3 m
Tempo wzrostuumiarkowanie silne
Kolor liści/igiełwielobarwne, wiosną różowe, latem kremowo-zielone, jesienią pomarańczowo-fioletowe
Kwitnieniemaj
Owocowaniesierpień
Owoceczerwone skrzydlaki
Stanowiskosłoneczne, półcieniste, osłonięte od wiatru
Wymagania glebowepodłoże żyzne , przepuszczalne, wilgotne, pH lekko kwaśne do obojętnego
Mrozoodporność-17 °C
Zimozielonośćnie, gubi liście na zimę
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody w stylu orientalnym, soliter (pojedynczo)
Informacje dodatkoweładnie wybarwia się wiosną i jesienią

Napisz opinię

Produkty powiązane