Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Orangeola na pniu 100cm
Klon palmowy Orangeola na pniu 100cm

Klon palmowy Orangeola na pniu 100cm

Acer palmatum 'Orangeola'

  • 245,00 zł

  • Netto: 226,85 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 245 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
90-110 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Orangeola na pniu 100cm
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Duży krzew lub niewielkie drzewo, uważany za jeden z najbardziej spektakularnych japońskich klonów, odmiana wielokrotnie nagradzana na wielu targach ogrodniczych. Jest to jedna z szybciej rosnących odmian klonów palmowych. W wieku 15 lat dorasta do około 1,5 m wysokości i podobnej szerokości. Wiosną z nabrzmiałych pąków wyrastają duże, głęboko powcinane liście o jasnopomarańczowo-czerwonej barwie. Latem ich kolor zmienia się na czerwono-zielony, wzmocniony przez drugi rzut nowych pomarańczowych liści w środku lata, które układają się na starszych liściach, tworząc dwukolorowy letni efekt. Jesienią liście ponownie stają się ognistoczerwone i pomarańczowe i zachowują taką barwę aż do zimowego opadnięcia.

Odmiana idealna do uprawy w ogrodach przydomowych, ogrodach miejskich, ogrodach japońskich, również jako okaz w dużej donicy na balkonie lub tarasie. Warto posadzić go na lekkim podwyższeniu, np. na murku lub podwyższonej rabacie, aby w pełni uwydatnić jego formę i walory ozdobne w postaci przewisających pędów.

Stanowisko i uprawa

Powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłonętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Nawożenie warto przeprowadzać wiosną, przed pojawianiem się liści. Jeśli konieczne jest przycinanie, należy to robić w okresie spoczynku i unikać przycinania wiosną, gdy wydzielają się soki. Na zimę młode egzemplarze należy osłonić agrowłókniną lub innym materiałem przepuszczalnym, bądź też schować do nieogrzewanego pomieszczenia (w przypadku uprawy w donicy).

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Orangeola'
Docelowa wysokość1-2 m
Docelowa szerokość2 m
Tempo wzrostuumiarkowanie silne
Kolor liści/igiełwielobarwne, czerwono-pomarańczowo-zielone
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne, półcieniste, osłonięte od wiatru
Wymagania glebowepodłoże żyzne , przepuszczalne, wilgotne, pH lekko kwaśne do obojętnego
Mrozoodporność-17 °C
Zimozielonośćnie, gubi liście na zimę
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody w stylu orientalnym, soliter (pojedynczo)
Informacje dodatkoweładnie wybarwia się wiosną i jesienią

Napisz opinię

Produkty powiązane