Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa Diamant Rouge PBR
Hortensja bukietowa Diamant Rouge PBRHortensja bukietowa Diamant Rouge PBRHortensja bukietowa Diamant Rouge PBRHortensja bukietowa Diamant Rouge PBRHortensja bukietowa Diamant Rouge PBRHortensja bukietowa Diamant Rouge PBR

Hortensja bukietowa Diamant Rouge PBR

Hydrangea paniculata DIAMANT ROUGE 'Rendia' PBR

  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.
Rabat ilościowy:
100 szt. lub więcej 22,00 zł (Netto: 20,37 zł)


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
40-70 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa Diamant Rouge PBR
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

NOWOŚĆ! 

Pięknie prezentująca się odmiana o średnim tempie wzrostu, osiągająca 1,5 m wysokości i 1,2 m szerokości. Duże, wiechowate kwiatostany o długości aż 35-40 cm, na początku kwitnienia białe, stopniowo zmieniające swoją barwę na różową, aż do intensywnie czerwonej. Bardzo efektowne i dekoracyjne. Kwitnie bardzo długo, bo od lipca aż do końca października. Ciemnozielone w sezonie liście jesienią wybarwiają się na pomarańczowo, co stanowi dodatkową ozdobę krzewu i ciepły akcent kolorystyczny.

Preferuje żyzne podłoża o kwaśnym odczynie oraz stanowiska słoneczne lub półcieniste. Hortensje bukietowe kwitną na pędach jednorocznych, dlatego w każdym roku mamy zapewnione obfite kwitnienie. Aby roślina pięknie kwitła, musimy ją co roku nisko przyciąć wczesną wiosną. Roślina całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie.

Efektownie wygląda sadzona zarówno pojedynczo, jak i w grupie. Pięknie prezentuje się posadzona rzędem wzdłuż alejek, murów, płotów, tarasów, albo w większej grupie na trawniku. Ze względu na niewielkie rozmiary, polecana szczególnie do małych ogrodów przydomowych.

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata DIAMANT ROUGE 'Rendia' PBR
Pokrójkulisty
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe, różowe, czerwone
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba żyzna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-32 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej