Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Berberys Thunberga Orange Ice PBR
  • Berberys Thunberga Orange Ice PBR
  • Berberys Thunberga Orange Ice PBR
  • Berberys Thunberga Orange Ice PBR

Berberys Thunberga Orange Ice PBR

Berberis thunbergii 'Orange Ice' PBR EU47230

  • 16,00 zł

  • Netto: 14,81 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Polska odmiana berberysu o zwartym pokroju, wzniesionych pędach i intensywnie pomarańczowych liściach, zdobywca srebrnego medalu w Konkursie Roślin Nowości wystawy 'Zieleń to Życie' w 2016 roku. Wzrost powolny, 6-letnie egzemplarze osiągają ok. 60-70 cm wysokości i 30 cm szerokości. Liście owalne, barwy pomarańczowej z delikatną żółtą obwódką, jesienią przebarwiają się na piękny, ognisty pomarańczowo-czerwony kolor, stanowiąc mocny akcent kolorystyczny przez cały rok. Kwitnie na żółto, drobne kwiaty pojawiają się wiosną razem z rozwojem liści. We wrześniu krzew wytwarza drobne, czerwone owoce, które stanowią dodatkową ozdobę. Odmiana polecana do małych ogrodków przydomowych, na skalniaki, rabaty, jako niski żywopłot, do tworzenia kontrastowych kompozycji z innymi roślinami. Świetnie nadaje się również do uprawy w pojemniku na balkonie lub tarasie.

Berberysy to krzewy odporne na mróz (strefa 5B), o niskich wymaganiach glebowych. Najlepiej rosną na glebach lekkich, przepuszczalnych, całkiem kwaśnych do umiarkowanie alkalicznych. Najlepiej wybarwiają się w pełnym słońcu, ale mogą też rosnąć na stanowisku półcienistym.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Orange Ice' PBR EU47230
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełpomarańczowe, czerwone, wielobarwne
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj, czerwiec
Owocowaniewrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowaniemałe ogrody przydomowe, niski żywopłot, skalniaki, rabaty, uprawa w pojemniku, kompozycje kontrastowe

Napisz opinię

Produkty powiązane