0
Sprawdź!
 • -29% Berberys Thunberga 'Atropurpurea Nana'

Berberys Thunberga 'Atropurpurea Nana'

 • Dostępność: 498 sztuk
 • Doniczka: 2-litrowa
 • Wiek: 3 lata
 • Wysokość: 30 cm

 • Promocja:

  10,00 zł

  Stara cena:

  14,00 zł

  Oszczędzasz:

  29%Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
30 cm
berberys atropurpurea nana
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Odmiana berberysu o liściach w kolorze purpurowobrązowym, które na jesień przebarwiają się na kolor szkarłatny. Roślina wolnorosnąca, o pokroju płaskokulistym, z ciernistymi pędami oraz liśćmi opadającymi na zimę. Dorasta do 60 cm wysokości i do 1 m szerokości. Odmiana polecana do małych ogrodw przydomowych, na rabaty oraz skalniaki. Nadaje się do formowania na niskie żywopłoty.

Berberysy to krzewy odporne na mróz, o niskich wymaganiach glebowych. Najlepiej rosną na glebach lekkich, przepuszczalnych, całkiem kwaśnych do umiarkowanie alkalicznych. Najlepiej wybarwiają się w pełnym słońcu, ale mogą też rosnąć na stanowisku półcienistym.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane