Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Berberys Thunberga Ruby Star PBR
Berberys Thunberga Ruby Star PBR Berberys Thunberga Ruby Star PBR Berberys Thunberga Ruby Star PBR Berberys Thunberga Ruby Star PBR Berberys Thunberga Ruby Star PBR

Berberys Thunberga Ruby Star PBR

Berberis thunbergii 'Ruby Star' PBR

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-25 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABerberis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Berberys Thunberga Ruby Star PBR
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowa roślina liściasta o powolnym tempie wzrostu (po 6 latach osiąga ok. 30 cm średnicy)  i kulistym pokroju. Docelowo dorasta do ok. 40-50 cm. Owalne, intensywnie karminowo-czerwone z żółtą obwódką na brzegu są główną ozdobą rośliny. Wiosną na krzewie pojawiają się drobne, żółte kwiaty.

Krzew nie ma dużych wymagań glebowych, choć oczywiście najlepiej czuje się na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych i przepuszczalnych. Odmiana Ruby Star tak jak inne berberysy preferuje lekko kwaśny odczyn gleby. Dobrze znosi susze. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest odporna na mróz - strefa 5B.

Najładniej wygląda w grupach, ale także sadzony pojedynczo. Nadaje się do małych ogrodów, na rabaty, zwłaszcza jako roślina obwódkowa, skalniaki, do sadzenia w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Ruby Star' PBR
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostuwolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igiełczerwone i purpurowe
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj
Owocowaniewrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Informacje dodatkoweRoślina zgłoszona do Konkursu Roślin Nowości wystawy 'Zieleń to Życie' w 2016 r.

Napisz opinię

Produkty powiązane