Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Berberys Thunberga Dart's Red Lady
  • Berberys Thunberga Dart's Red Lady
  • Berberys Thunberga Dart's Red Lady
  • Berberys Thunberga Dart's Red Lady
  • Berberys Thunberga Dart's Red Lady
  • Berberys Thunberga Dart's Red Lady

Berberys Thunberga Dart's Red Lady

Berberis thunbergii 'Dart`s Red Lady'

  • 16,99 zł

  • Netto: 15,73 zł
  • Cena w punktach: 424
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Karłowa odmiana berberysu o atrakcyjnych, bardzo ciemnych liściach utrzymujących swoją barwę przez cały sezon. Pokrój krzaczasty, rozłożysty, dorasta do ok. 80 cm wysokości. Pędy cierniste, liście drobne, lekko błyszczące, ciemnopurpurowe, jesienią przebarwiają się na efektowny jasnoczerwony kolor, na zimę opadają. Kwiaty żółte, niepozorne, niezbyt liczne, pojawiają się w maju. Po kwitnieniu krzew wytwarza owoce - czerwone, drobne kuleczki, które po opadnięciu liści stanowią ładną, zimową ozdobę. Mają również inną zaletę - są zimowym pokarmem dla ptaków. Odmiana w naszym klimacie całkowicie mrozoodporna, polecana do nasadzeń pojedynczych lub grupowych, na niskie żywopłoty (3-4 szt./mb), a także do uprawy w donicy.

Berberysy to krzewy odporne na mróz, o niskich wymaganiach glebowych. Najlepiej rosną na glebach lekkich, przepuszczalnych, całkiem kwaśnych do umiarkowanie alkalicznych. Najlepiej wybarwiają się w pełnym słońcu, ale mogą też rosnąć na stanowisku półcienistym.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Dart`s Red Lady'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igiełpurpurowe, czerwone
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj
Owocowaniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowaniesoliter, nasadzenia grupowe, niskie żywopłoty, rabaty, uprawa w donicy

Napisz opinię

Produkty powiązane