Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Berberys Thunberga Inspiration ®
Berberys Thunberga Inspiration ®Berberys Thunberga Inspiration ®Berberys Thunberga Inspiration ®Berberys Thunberga Inspiration ®

Berberys Thunberga Inspiration ®

Berberis thunbergii 'Inspiration'

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABerberis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Berberys Thunberga Inspiration ®
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nowość!

Odmiana wprowadzona do handlu w 2014 roku. Krzew o kulistym, zwartym pokroju (podobny pokrojowo do odmiany 'Admiration') i pstrych liściach. Rośnie powoli, osiągając w wieku 5 lat około 50 cm średnicy. Liście wielokolorowe - barwy czerwonej, z plamkami barwy różowej i białej. Część liści wewnątrz krzewu jest zielonkawa. Młode przyrosty są jaskrawoczerwone, pięknie kontrastują ze starszymi pędami o ciemniejszej barwie. Odmiana nie wytwarza kwiatów ani owoców.

Berberysy to krzewy odporne na mróz, o niskich wymaganiach glebowych. Najlepiej rosną na glebach lekkich, przepuszczalnych, całkiem kwaśnych do umiarkowanie alkalicznych. Dobrze znoszą cięcie, które poprawia zagęszczenie krzewów. Najlepiej wybarwiają się w pełnym słońcu, ale mogą też rosnąć na stanowisku półcienistym.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Inspiration'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostuwolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igiełwielobarwne, pstre lub obrzeżone
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane