Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Barbula klandońska White Surprise PBR
  • Barbula klandońska White Surprise PBR
  • Barbula klandońska White Surprise PBR
  • Barbula klandońska White Surprise PBR
  • Barbula klandońska White Surprise PBR
  • Barbula klandońska White Surprise PBR

Barbula klandońska White Surprise PBR

Caryopteris ×clandonensis 'White Surprise' PBR

  • 15,99 zł

  • Netto: 14,81 zł
  • Cena w punktach: 399
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Bardzo dekoracyjny krzew o półkulistym pokroju, dorastający do około 0,8 m wysokości. Wyróżnia się ciekawymi szarozielonymi liśćmi z białym marginesem, o lancetowatym kształcie i ząbkowanych brzegach. Kwiaty niebieskie, pachnące, miododajne (przyciągają mnóstwo owadów, szczególnie pszczoły, trzmiele i motyle). Zarówno kwiaty, jak i liście rozprowadzają aromatyczny, lawendowy zapach. Kwitnie na tegorocznych pędach w drugiej połowie lata, aż do października. Odmiana polecana do sadzenia na skalniakach, rabatach, oraz do uprawy w dużych donicach na tarasie, balkonie.

Barbula klandońska 'White Surprise' preferuje stanowisko słoneczne, osłonięte od wiatru. Gleba żyzna, przepuszczalna, niezbyt wilgotna, toleruje suszę. Na zimę należy krzew zabezpieczyć usypując kopczyk wokół podstawy, podobnie jak przy różach. Na wiosnę usuwamy kopczyk i przycinamy wszystkie pędy 10-20 cm nad ziemią, aby zagęścić krzew i poprawić jego wygląd. Można również uprawiać barbulę w donicy, którą na czas zimy chowamy do nieogrzewanego pomieszczenia.

Nazwa łacińskaCaryopteris ×clandonensis 'White Surprise' PBR
Pokrójpółkulisty
Docelowa wysokość0,8 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełszaro-zielone z białym brzegiem
Barwa kwiatówniebieskie
Kwitnieniesierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże niezbyt wilgotne, przepuszczalne, odczyn obojętny lub zasadowy
Mrozoodporność-20 °C (strefa 6B wg. USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, ogrody skalne, nasadzenia grupowe, uprawa w donicy
Informacje dodatkoweroślina miododajna, przyjemny lawendowy zapach

Napisz opinię

Produkty powiązane