Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Berberys Thunberga Maria PBR
Berberys Thunberga Maria PBRBerberys Thunberga Maria PBRBerberys Thunberga Maria PBRBerberys Thunberga Maria PBRBerberys Thunberga Maria PBRBerberys Thunberga Maria PBR

Berberys Thunberga Maria PBR

Berberis thunbergii 'Maria' PBR

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-25 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABerberis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Berberys Thunberga Maria PBR
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Polska odmiana berberysu o wyprostowanych pędach. Dorasta do około 1 - 1,5 m wysokości. Liście intensywnie żółte, jesienią przebarwiają się na pomarańczowo, stanowiąc mocny akcent kolorystyczny przez cały rok. Jesienią na krzewie pojawiają się duże, czerwone owoce, które stanowią dodatkową ozdobę. Świetnie nadaje się na formowane żywopłoty i rabaty.

Berberysy to krzewy odporne na mróz, o niskich wymaganiach glebowych. Najlepiej rosną na glebach lekkich, przepuszczalnych, całkiem kwaśnych do umiarkowanie alkalicznych. Najlepiej wybarwiają się w pełnym słońcu, ale mogą też rosnąć na stanowisku półcienistym.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Maria' PBR
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełżółte, jesienią pomarańczowe
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj
Owocowaniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane