Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Berberys Thunberga Natasza PBR
Berberys Thunberga Natasza PBRBerberys Thunberga Natasza PBR

Berberys Thunberga Natasza PBR

Berberis thunbergii 'Natasza' PBR

  • 14,99 zł

  • Netto: 13,88 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Średnica
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABerberis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Berberys Thunberga Natasza PBR
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo ciekawa, wielokrotnie nagradzana, wyhodowana w Polsce odmiana berberysu o wielokolorowych liściach. Dorasta do około 1 m wysokości i podobnej szerokości. Młode, jednoroczne pędy mają różową/czerwoną barwę i rosną wysoko w górę. Dopiero w kolejnych latach przechylają się na boki. Liście drobne, o pięknych, intensywnych kolorach, zielono-biało-różowe z czerwonym ogonkiem. Ich barwa jest trwała, utrzymuje się przez cały sezon. Jesienią liście wybarwiają się intensywnie na czerwono/pomarańczowo, a na zimę opadają. W maju wytwarza pojedyncze kwiaty barwy kremowej, a w październiku drobne, czerwone owocki. Odmiana polecana do sadzenia jako roślina okrywowa w ogrodach przydomowych i w zieleni miejskiej, a także jako barwny element kolorystyczny w grupie z innymi roślinami liściastymi.

Stanowisko i uprawa

Berberys Thunberga jest krzewem mało wymagającym i łatwym w uprawie. Najlepiej czuje się posadzony na stanowisku słonecznym, ale poradzi sobie równie dobrze w lekkim zacienieniu. Można go sadzić w większości gleb ogrodowych, najlepiej na żyznych, umiarkowanie wilgotnych, o odczynie lekko kwaśnym. Dobrze radzi sobie z zanieczyszczeniami powietrza, zasoleniem gleby i okresową suszą. W trakcie sezonu warto zasilać krzewy wieloskładnikowym nawozem mineralnym typu NPK, stosując się do zaleceń producenta danego nawozu. Rośliny bardzo dobrze znoszą cięcie, chociaż w przypadku odmiany 'Natasza' regularne przycinanie nie jest wymagane. Zawsze jednak można skrócić jego pędy w razie potrzeby. Odmiana mrozoodporna w naszym klimacie.

Berberys jest rośliną zdrową i rzadko choruje, może być jednak atakowany przez mszyce i niektóre larwy chrząszczy. W przypadku zauważenia tych szkodników najlepiej wykonać oprysk odpowiednim preparatem. Z chorób najczęściej występującą jest mączniak prawdziwy, który powoduje powstawanie białego, mączystego nalotu na liściach i pędach przy sprzyjających warunkach, takich jak odpowiednia temperatura, duża wilgotność i zacienienie.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Natasza' PBR
Pokrójkrzewiasty, rozłożysty
Docelowa wysokość1 m
Docelowa szerokość1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełwielobarwne, pstre
Barwa kwiatówkremowe
Kwitnieniemaj
Owocowaniepaździernik, listopad
Owocedrobne, czerwone, kuliste
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-25 °C (strefa 5B wg. USDA)
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane