Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Berberys Thunberga Orange Ice PBR
Berberys Thunberga Orange Ice PBRBerberys Thunberga Orange Ice PBRBerberys Thunberga Orange Ice PBRBerberys Thunberga Orange Ice PBR

Berberys Thunberga Orange Ice PBR

Berberis thunbergii 'Orange Ice' PBR EU47230

  • Dostępność: niedostępny
  • 28,00 zł

  • Netto: 25,93 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 28 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABerberis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Berberys Thunberga Orange Ice PBR
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Polska odmiana berberysu o zwartym pokroju, wzniesionych pędach i intensywnie pomarańczowych liściach, zdobywca srebrnego medalu w Konkursie Roślin Nowości wystawy 'Zieleń to Życie' w 2016 roku. Wzrost powolny, 6-letnie egzemplarze osiągają ok. 60-70 cm wysokości i 30 cm szerokości. Liście owalne, barwy pomarańczowej z delikatną żółtą obwódką, jesienią przebarwiają się na piękny, ognisty pomarańczowo-czerwony kolor, stanowiąc mocny akcent kolorystyczny przez cały rok. Kwitnie na żółto, drobne kwiaty pojawiają się wiosną razem z rozwojem liści. We wrześniu krzew wytwarza drobne, czerwone owoce, które stanowią dodatkową ozdobę. Odmiana polecana do małych ogrodków przydomowych, na skalniaki, rabaty, jako niski żywopłot, do tworzenia kontrastowych kompozycji z innymi roślinami. Świetnie nadaje się również do uprawy w pojemniku na balkonie lub tarasie.

Stanowisko i uprawa

Berberysy to krzewy odporne na mróz (strefa 5B), o niskich wymaganiach glebowych. Najlepiej rosną na glebach lekkich, przepuszczalnych, całkiem kwaśnych do umiarkowanie alkalicznych. Najlepiej wybarwiają się w pełnym słońcu, ale mogą też rosnąć na stanowisku półcienistym.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Orange Ice' PBR EU47230
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełpomarańczowe, czerwone, wielobarwne
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj, czerwiec
Owocowaniewrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowaniemałe ogrody przydomowe, niski żywopłot, skalniaki, rabaty, uprawa w pojemniku, kompozycje kontrastowe

Napisz opinię