Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Berberys Thunberga Kobold KULISTA MINIATURKA
Berberys Thunberga Kobold KULISTA MINIATURKABerberys Thunberga Kobold KULISTA MINIATURKABerberys Thunberga Kobold KULISTA MINIATURKABerberys Thunberga Kobold KULISTA MINIATURKA

Berberys Thunberga Kobold KULISTA MINIATURKA

Berberis thunbergii 'Kobold'

  • 11,99 zł

  • Netto: 11,10 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
1,5-litrowy
Wysokość
10-15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABerberis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Berberys Thunberga Kobold KULISTA MINIATURKA
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Berberys ‘Kobold’ wyróżnia się swoim karłowym pokrojem i zielonym kolorem liści (z daleka wygląda jak bukszpan wieczniezielony). Dorasta zaledwie do 0,5 metra wysokości, tworząc zwartą, zieloną kopułę. Jesienią liście przebarwiają się na szkarłatny kolor. Kwitnie na żółto w maju.

Berberysy to krzewy odporne na mróz, o niskich wymaganiach glebowych. Najlepiej rosną na glebach lekkich, przepuszczalnych, całkiem kwaśnych do umiarkowanie alkalicznych. Najlepiej wybarwiają się w pełnym słońcu, ale mogą też rosnąć na stanowisku półcienistym.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Kobold'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostuwolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj
Owocowaniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane