Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Berberys Thunberga Orange Rocket ®

Berberis thunbergii 'Orange Rocket' PBR

  • Dostępność: 451 sztuk
  • Czas wysyłki: 2-3 dni

  • 19,00 zł

  • Netto: 17,59 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
20-30 cm
berberys orange rocket sadzonki
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Dorastający do 1,5 m wysokości krzew o zwartym pokroju i wzniesionych pędach. Liście pomarańczowo-czerwone, jesienią przebarwiają się na jasnoczerwono, dzięki czemu roślina wygląda bardzo efektownie. Między majem, a czerwcem berberys Orange Rocket kwitnie na żółto, co stanowi dodatkową ozdobę. Po kwitnieniu pojawiają się dekoracyjne czerwone owocki, które utrzymują się na krzewie nawet zimą. 

Nie ma dużych wymagań glebowych, preferuje lekko kwaśną glebę i stanowisko słoneczne lub półcieniste. Dobrze znosi niskie temperatury i okresową suszę. Dobrze znosi cięcie i formowanie, nadaje się na żywopłoty.

Odmiana polecana do ogrodów przydomowych, również do nasadzeń w grupach, na szpalery oraz formowane żywopłoty.

Nazwa łacińska: Berberis thunbergii 'Orange Rocket' PBR
Pokrój: krzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość: od 1 do 2 m
Tempo wzrostu: wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł: wielobarwne, pstre lub obrzeżone
Barwa kwiatów: żółte
Kwitnienie: maj
Mrozoodporność: -30 °C
Owocowanie: sierpień, wrzesień
Stanowisko: słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe: podłoże umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna
Zimozieloność: nie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej