Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Berberys Thunberga Harlequin
  • Berberys Thunberga Harlequin
  • Berberys Thunberga Harlequin
  • Berberys Thunberga Harlequin
  • Berberys Thunberga Harlequin

Berberys Thunberga Harlequin

Berberis thunbergii 'Harlequin'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Cena w punktach: 450
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Pstrokata odmiana berberysu, która dorasta do 2 m wysokości  i około 1,5 m szerokości. Dzięki ciekawym upstrzeniu liści, berberys ‘Harlequin’ jest uznawany za jeden z najładniejszych. Przyrost roczny wynosi około 15 cm. Jesienią liście przebarwiają się na szkarłatny kolor.

Jak u wszystkich berberysów, wymagania glebowe nie są wygórowane. Potrzebne jest słońce (wtedy ładnie się wybarwia) lub półcień, lekko kwaśna ziemia i umiarkowane podlewanie. Odmiana jest odporna na mróz i okresową suszę. Dobrze wygląda posadzona w towarzystwie innych, kontrastujących roślin. 

Nadaje się zarówno na żywopłoty strzyżone jak i niestrzyżone, szpalery, dobrze wygląda posadzony pojedynczo lub w grupach na rabatach z innymi kontrastującymi roślinami.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Harlequin'
Pokrójkrzewiasty, rozłożysty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełwielobarwne, pstre
Barwa kwiatówżółte
Owocowaniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-29 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogródki domowe, nasadzenia parkowe, na żywopłoty, szpalery, nasadzenia grupowe

Napisz opinię

Produkty powiązane