Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Berberys Thunberga Florence PBR
  • Berberys Thunberga Florence PBR
  • Berberys Thunberga Florence PBR

Berberys Thunberga Florence PBR

Berberis thunbergii 'Florence' PBR

  • 14,00 zł

  • Netto: 12,96 zł
  • Cena w punktach: 350
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Odmiana berberysu o kolumnowym pokroju, wzniesionych pędach, dorastająca do ok. 1,5 m wysokości. Początkowo pokrój zwarty, kolumnowy, z wiekiem pędy mniej więcej w połowie długości zaczynają rozkładać się na boki i roślina przybiera kształt odwróconego stożka. Liście duże, zaokrąglone, wiosną i latem różowo-pomarańczowe, jesienią przebarwiają się na jaskrawoczerwony kolor, na zimę opadają. Żółte kwiaty można zaobserwować w maju. Najładniej wygląda w grupach, ale także sadzony pojedynczo. Nadaje się do małych ogrodów, na rabaty, do tworzenia kontrastowych kompozycji z innymi roślinami, do sadzenia w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach.

Berberys 'Florence' nie ma dużych wymagań glebowych, choć oczywiście najlepiej czuje się na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych i przepuszczalnych. Tak jak inne berberysy preferuje lekko kwaśny odczyn gleby. Dobrze znosi susze. Preferuje stanowiska słoneczne. Może być przycinany i formowany. Odmiana odporna na mróz.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Florence' PBR
Pokrójkolumnowy, krzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca
Kolor liści/igiełpomarańczowe, czerwone
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, żywopłoty, zestawienia kontrastowe, kompozycje z bylinami i niskimi krzewami
Informacje dodatkoweładne jesienne wybarwienie liści

Napisz opinię

Produkty powiązane