Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik Intrifast
Różanecznik IntrifastRóżanecznik IntrifastRóżanecznik IntrifastRóżanecznik Intrifast

Różanecznik Intrifast

Rhododendron 'Intrifast'

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Średnica
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik Intrifast
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Miniaturowa odmiana różanecznika o zwartym pokroju, rośnie wolniej niż rhododendron impeditum. Tworzy gęstą kopułę o wysokości około 20-30 cm i szerokości 40-50 cm. Krzew o bardzo zwartym i poduszkowatym pokroju. Liście drobne, srebrzysto-zielone, bardzo dekoracyjne, zimą efektownie przebarwiają się na bardziej niebieski kolor. Kwiaty w odcieniach niebieskiego oraz fioletu, nieduże (średnica około 2,4 cm), zebrane po kilka sztuk na końcach gałązek. Pojawiają się bardzo obficie w kwietniu i utrzymują na krzewie do maja.

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru. Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Intrifast'
Pokrójpółkulisty
Docelowa wysokość20-30 cm
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełszare, niebieskawe, srebrzyste
Barwa kwiatówfioletowe
Kwitnieniekwiecień, maj
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, rabaty, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty