Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Nawóz długodziałający uniwersalny PLANTACOTE Agrecol 1kg


  • 29,99 zł

  • Netto: 27,77 zł
  • Cena w punktach: 724
  • Zaloguj się, aby otrzymać 26 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Plantacote nawóz uniwersalny to nowoczesny, kompletny nawóz przeznaczony do nawożenia w uprawach roślin ozdobnych, warzywniczych, sadowniczych oraz roślin domowych i balkonowych. Otoczkowane granule zapobiegają wypłukiwaniu nawozu do głębszych warstw podłoża, niedostępnych dla korzeni roślin. W ten sposób więcej składników odżywczych jest wykorzystywanych przez rośliny (aż do 80-90%).

Stosowanie nawozu otoczkowanego niweluje ryzyko przenawożenia, a przy tym chroni środowisko naturalne. Plantacote to kompletny, wieloskładnikowy nawóz o działaniu determinowanym przez czynniki środowiska, tj. wilgotność i temperaturę otoczenia. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii otoczkowania zabieg nawożenia można wykonywać jedynie raz w sezonie wegetacyjnym.

 

Sposób stosowania

Stosować 1 raz w roku na początku sezonu wegetacyjnego wiosną (marzec, kwiecień lub maj). Nawóz można stosować również podczas sadzenia.

ROŚLINY JEDNOROCZNE I WARZYWA.
Przed posadzeniem rozsady lub wysianiem nasion nawóz równomiernie rozsypać, przeznaczając 50 g nawozu na 1 m2 powierzchni.

ROŚLINY WIELOLETNIE PODCZAS SADZENIA. 
Rozsypać nawóz w zagłębieniu dołka wokół bryły korzeniowej. Po posadzeniu, rośliny podlać obficie wodą. Dawki nawozu dostosować do wysokości roślin:
• drzewo lub krzew o wysokości 0,4 – 1 m – 25 g nawozu na roślinę
• drzewo lub krzew o wysokości powyżej 1 m – 50 g nawozu na roślinę
• truskawki, byliny i inne mniejsze rośliny – 5 g na roślinę

ROŚLINY JUŻ ROSNĄCE.
 Rozsiać nawóz wokół roślin. W przypadku drzew granulat rozsiewać pod ich koronami. W miarę możliwości rozsiany nawóz wymieszać z wierzchnią warstwą gleby i obficie podlać wodą.

• krzewy owocowe i ozdobne, róże i rośliny rabatowe – 50 g nawozu na 1 m2 powierzchni
• byliny, truskawki, niskie krzewy –40 g nawozu na 1 m2 powierzchni
• drzewa owocowe i ozdobne – 50 g nawozu na 1 m wysokości rośliny

ROŚLINY BALKONOWE PODCZAS SADZENIA.
Stosować jako dodatek do podłoża w trakcie sadzenia roślin, przeznaczając 5 g nawozu na 1 l podłoża.

Jedna garść to około 40 – 50 g granulatu.

Rodzaj nawozu posypowy, granulowany
Rodzaj opakowania Karton 1kg
Informacje dodatkowe
  • nawóz do roślin ozdobnych, warzyw i owoców
  • skład nawozu jest optymalny dla wielu roślin
  • pozytywnie wpływa na wzrost, kwitnienie i plonowanie uprawianych roślin
  • składniki pokarmowe uwalniane są do podłoża przez 5-6 miesięcy
  • może być stosowany podczas sadzenia

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej