Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Nawóz regenerujący do trawników - Agrecol 350g

produkt polski

  • 11,99 zł

  • Netto: 11,10 zł
  • Cena w punktach: 278
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Regenerator to nawóz przeznaczony do regeneracji i zasilania trawników sportowych, rekreacyjnych i gazonowych oraz wszelkich gatunków traw ozdobnych. Dolistne zastosowanie nawozu powoduje natychmiastowe uzupełnienie brakujących składników pokarmowych i poprawę kondycji nawożonego trawnika.

Nawóz zaleca się zwłaszcza dla trawników osłabionych przez suszę, choroby, a także jako regenerator po likwidacji mchu czy chwastów. Doskonale sprawdza się również do nawożenia trawników po zabiegach wertykulacji lub aeracji u których zależy nam na szybkiej odbudowie. Związki żelaza zawarte w produkcie ograniczają wzrostu mchu, a azot sprawia, że trawa bardzo szybko się rozkrzewia i zadarnia puste przestrzenie. Silna i dobrze odżywiona trawa bardzo dobrze znosi częste koszenie oraz z łatwością wypiera chwasty. Dzięki regularnemu stosowaniu regeneratora osłabiony trawnik odzyskuje atrakcyjny wygląd oraz zdrowie

Rodzaj nawozu krystaliczny, rozpuszczalny w wodzie
Skład produktu
  • azot (N) całkowity - 19%
  • pięciotlenek fosforu (P2O5) - 5%
  • tlenek potasu (K2O) – 6%, rozpuszczalny w wodzie
  • tlenek magnezu (MgO) - 2%
Instrukcja stosowania

Stosować dolistnie poprzez podlewanie, po dokładnym rozcieńczeniu w wodzie w stosunku:

  • 1 łyżeczka nawozu na 5 litrów wody (1 g nawozu na 1 litr wody). 5 litrów roztworu wystarcza 2 m2 trawnika. Podlewać trawnik przy pomocy konewki z sitkiem zaraz po rozpuszczeniu nawozu.

W przypadku ogólnego osłabienia trawy lub lokalnych niedoborów składników stosować większą dawkę:

  • 1 łyżeczka na 1 m2 trawnika.

Nie należy przekraczać zalecanych dawek, ponieważ nawóz jest silnie skondensowany. Nawóz powinno się zużyć od razu po rozpuszczeniu. Pozostawienie nawozu na dłuższy czas może spowodować wytrącenie się osadu z zawiesiny.

Termin stosowania Nawozić co 30 dni, w postaci roztworu wodnego od marca do końca sierpnia.
Pojemność 350 g

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej