Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Nawóz do iglaków przeciw brunatnieniu igieł FLORMIX 1kg

produkt polski

  • 9,99 zł

  • Netto: 9,25 zł
  • Cena w punktach: 231
  • Zaloguj się, aby otrzymać 9 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Nawóz Flormix przeznaczony do zasilania wszystkich drzew i krzewów iglastych, u których zaobserwowaliśmy objawy brunatnego przebarwienia igieł. Objawy takie świadczą o braku magnezu (Mg) w naszych roślinach. Zastosowanie nawozu ''Flormix przeciw brunatnieniu igieł'' pozwoli uchronić rośliny przed opadaniem igieł, a nawet całkowitym uschnięciem.

Nawóz WE wieloskładnikowy (spełniający wymogi Unii Europejskiej)

Typ: siarczan magnezu (MgS) 15-25

Rodzaj nawozu Wieloskładnikowy, posypowy, granulowany, siarczan magnezu (MgS) 15-25
Skład produktu
  • tlenek magnezu (MgO) - 15% rozpuszczalny w wodzie
  • trójtlenek siarki (SO3) min 25% rozpuszczalny w wodzie
Instrukcja stosowania
Nawóz można stosować doglebowo w dawce: rośliny do 2 m - 25-50 g/m2, rośliny od 2m do 7m - 50-100g/m2 rozsypując ją pod koroną drzew lub krzewów, a następnie obficie podlać. Nawóz można stosować cały rok w miarę potrzeb, pamiętając aby zabiegu dokonać w momencie pojawienia się pierwszych objawów (żółknięcie, a następnie brunatnienie igieł).
 
Nawóz można stosować również w formie oprysku 5% roztworem, który otrzymamy rozpuszczając 250 g nawozu w 5 l wody. W zależności od intensywności objawów zabieg powtórzyć 2-3 krotnie w odstępach 14-dniowych.
Termin stosowania III-VIII
Rodzaj opakowania Karton 1kg

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej