Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Perukowiec podolski Young Lady ®
Perukowiec podolski Young Lady ®Perukowiec podolski Young Lady ®Perukowiec podolski Young Lady ®

Perukowiec podolski Young Lady ®

Cotinus coggygria 'Young Lady' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 23,00 zł

  • Netto: 21,30 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 23 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACotinus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Perukowiec podolski Young Lady ®
wygląd sadzonek W listopadzie
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Jedna z najbardziej efektownych odmian perukowca o żywozielonych liściach, ozdobna przez cały rok. Rośnie jako krzew, osiągając około 2 m wysokości i podobną szerokość (roczny przyrost około 15 cm). Eliptyczne liście w kolorze żywej zieleni, na jesień przebarwiają się efektownie na jaskrawo-pomarańczowo. Główną cechą ozdobną są tzw. peruki, czyli przekwitnięte kwiaty pokryte szaro-różowymi, piórkowatymi włoskami. Są bardzo duże i puszyste, przyjemne w dotyku i niezwykle dekoracyjne. Pojawiają się na krzewie przez cały rok, od wczesnej wiosny do jesieni.

Perukowce to rośliny bardzo łatwe w uprawie. Aby cieszyły oko piękną barwą, należy zapewnić im stanowisko słoneczne. Najlepiej rosną na glebach zasadowych, piaszczysto-gliniastych, przepuszczalnych. Ze względu na głęboki system korzeniowy doskonale znoszą suszę. Są odporne na choroby i lekkie zasolenie gleby. Dobrze zimują w naszych warunkach klimatycznych. Aby obficie kwitły, powinniśmy ograniczać ich cięcie.

Roślina polecana do sadzenia zarówno jako soliter, jak i do barwnych zestawień kolorystycznych. Można również uprawiać w pojemniku.

Nazwa łacińskaCotinus coggygria 'Young Lady' PBR
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokość2 m
Docelowa szerokość2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówkremowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, odczyn zasadowy, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, soliter, w donicy, w grupach

Napisz opinię