Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Barwinek pospolity Plena
Barwinek pospolity PlenaBarwinek pospolity PlenaBarwinek pospolity PlenaBarwinek pospolity Plena

Barwinek pospolity Plena

Vinca minor 'Plena'

  • 15,00 zł

  • Netto: 13,89 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
1,5-litrowy
Szerokość
10-15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

Avinca
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Barwinek pospolity Plena
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielona, niska, okrywowa krzewinka o ścielących się po ziemi pędach dorastająca do ok. 20 cm wysokości. Liście błyszczące o ciemnozielonym zabarwieniu, naprzeciwległe, lancetowate, długości do 5 cm. 
Kwiaty niebieskie z nieco jaśniejszym środkiem, z podwójnym okółkiem płatków. Kwitnie obficie wiosną (kwiecień) przed rozwojem nowych liści, później kwiaty pojawiają się sporadycznie aż do sierpnia. Roślina mrozoodporna.

Barwinek preferuje żyzne, próchniczne i umiarkowanie wilgotne podłoże, o odczynie lekko kwaśnym. Jest wrażliwy na przesuszenie. Wymaga stanowisk półcienistych, dobrze sobie radzi w cieniu.
Roślina do ogrodów przydomowych i parków. Wykorzystuje się ją jako roślinę zadarniającą pod drzewami, na skarpach oraz zamiast trawnika w miejscach zacienionych. Pędy mogą być wykorzystywane do dekoracji jako tzw. zieleń cięta. Odmiana silnie rosnąca i szybko zadarniająca.
 

Nazwa łacińskaVinca minor 'Plena'
Pokrójroślina okrywowa
Docelowa wysokośćod 0,1 m do 0,2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówniebieskie
Kwitnieniekwiecień
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, tolerancyjny wobec pH
Mrozoodporność- 23 st. C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, zieleń parkowa, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane