Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Palczatka miotlasta Blue Heaven
Palczatka miotlasta Blue HeavenPalczatka miotlasta Blue HeavenPalczatka miotlasta Blue HeavenPalczatka miotlasta Blue Heaven

Palczatka miotlasta Blue Heaven

Schizachyrium scoparium 'Blue Heaven'

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASchizachyrium
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Palczatka miotlasta Blue Heaven
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia trawa ozdobna o kępiastym pokroju. Rośnie jako zwarta kępa, dorastając do ok. 1 m wysokości. Pędy sztywne, wzniesione. Roślina pokrojem przypomina literę "V". Liście cienkie, początkowo barwy jasnoniebieskiej, latem przebarwiają się na czerwono-bordowy kolor, a jesienią przybierają pomarańczowo-fioletowe barwy. Kwiaty niepozorne, zebrane w czerwone wiechowate kwiatostany o długości ok. 15 cm, pojawiają się od lipca do połowy września. Polecana do małych ogrodów, na rabaty, skalniaki, do nasadzeń grupowych lub pojedynczo jako soliter. Może być również uprawiana w donicy jako ozdoba balkonu lub tarasu.

Palczatka miotlasta jest rośliną łatwą w uprawie, najlepiej będzie wyglądać posadzona na stanowisku słonecznym, wtedy najlepiej się wybarwia. Toleruje większość gleb ogrodowych, nawet te o niskiej jakości. Najlepiej rośnie na podłożu przepuszczalnym, umiarkowanie wilgotnym. Nie lubi gleb stale podmokłych i stojącej wody. Jest w pełni mrozoodporna i dobrze znosi okresy suszy. Wiosną przeprowadzamy cięcie, usuwając wszystkie suche, zeszłoroczne liście.

 

Nazwa łacińskaSchizachyrium scoparium 'Blue Heaven'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełsrebrzyste, niebieskawe
Barwa kwiatówczerwone
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność-33 °C
Zastosowanieogrody przydomowe, nasadzenia grupowe, kompozycje naturalistyczne, wrzosowiska, rabaty, skalniaki, zestawienia kontrastowe z bylinami, soliter, uprawa w donicy

Napisz opinię

Produkty powiązane