Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Ostnica cieniutka Ponytails
Ostnica cieniutka PonytailsOstnica cieniutka PonytailsOstnica cieniutka PonytailsOstnica cieniutka PonytailsOstnica cieniutka Ponytails

Ostnica cieniutka Ponytails

Stipa tenuissima 'Ponytails'

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AStipa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Ostnica cieniutka Ponytails
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia, jedna z najpiękniejszych, niskich traw ozdobnych. Ostnica dorasta do ok. 60 cm wysokości. Ma delikatne, nitkowate, jaskrawozielone liście i puszyste, beżowe kwiatostany, które subtelnie falują na wietrze. Kwitnie od czerwca do września. Roślina z daleka wygląda jak ogon lub grzywa konia, stąd nazwa 'Pony Tails'. Doskonała roślina do kompozycji z innymi trawami ozdobnymi, na rabaty bylinowe i do pojemników. Zasuszone kwiatostany można stosować w suchych bukietach.

W naszych warunkach klimatycznych ostnica może przemarzać dlatego zaleca się jej okrywanie na zimę. Z powodzeniem można ją uprawiać w cieplejszych rejonach kraju (strefa 6). Preferuje podłoże przepuszczalne, dobrze zdrenowane, próchniczne oraz stanowisko słoneczne i osłonięte od wiatru.

Nazwa łacińskaStipa tenuissima 'Ponytails'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Kwitnienielipiec, sierpień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże żyzne, próchniczne, umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna względem pH
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, skalniaki, wrzosowiska, ogrody w stylu orientalnym, kompozycje naturalistyczne, nasadzenia grupowe, uprawa w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane