Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Miskant chiński Zebrinus
Miskant chiński ZebrinusMiskant chiński ZebrinusMiskant chiński ZebrinusMiskant chiński Zebrinus

Miskant chiński Zebrinus

Miscanthus sinensis 'Zebrinus'

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMiscanthus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Miskant chiński Zebrinus
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Szybko rosnąca, wieloletnia trawa ozdobna, tworząca duże, strzeliste kępy o wysokości do 2 m. Pochodzi z Dalekiego Wschodu. Wyróżniona nagrodą brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory ozdobne. Jej najbardziej charakterystyczną cechą są dwukolorowe liście, zielone w żółte paski (z ang. tzw. 'zebra grass'). Kwitnie w październiku na beżowo. Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach (2-3 sztuki) w dużych ogrodach, rabatach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne). Gęstość sadzenia na 1 m2-3 sztuki.

Preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

 

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Zebrinus'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość2 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzielone w kremowe paski
Barwa kwiatówbeżowe
Kwitnieniepaździernik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24°C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane