Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Miskant chiński Gracillimus
Miskant chiński GracillimusMiskant chiński GracillimusMiskant chiński GracillimusMiskant chiński GracillimusMiskant chiński GracillimusMiskant chiński GracillimusMiskant chiński Gracillimus

Miskant chiński Gracillimus

Miscanthus sinensis 'Gracillimus'

  • Dostępność: niedostępny
  • 14,00 zł

  • Netto: 12,96 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMiscanthus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Miskant chiński Gracillimus
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wysoka, szybkorosnąca trawa o zaokrąglonym pokroju. Tworzy strzeliste kępy dorastające do ok. 1,5-2 m wysokości. Liście są soczysto zielone i wąskie. Różowobrązowe kwiaty pojawiają się w październiku i utrzymują się do zimy. Miskant chiński 'Gracillimus' ze względu na swoje późne kwitnienie w naszych warunkach klimatycznych traktowany jest głównie jako roślina ozdobna z pięknego pokroju i soczyście zielonych liści. Miskant ‘Gracillimus’ polecany jest przede wszystkim do ogrodów przydomowych w założeniach naturalistycznych. Dobrze się odnajdzie również w ogrodach wodnych, nad stawami czy oczkami wodnymi. Do sadzenia pojedynczo jak i w grupie. Nadaje się na suche bukiety.

Stanowisko i uprawa

Preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Gracillimus'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówróżowo-brązowe
Kwitnieniepaździernik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-24 °C

Napisz opinię